POGADALNIA – przestrzeń do rozmów
Pogadalnia to przestrzeń stworzona w Niedrzwicy Dużej w 2022 roku w ramach projektu "Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej" (www.jakrozmawiac.org.pl).
Jest to miejsce, w którym organizujemy spotkania dialogowe - dobre rozmowy. Na naszych spotkaniach można mówić, słuchać, być wysłuchanym, napić się kawy czy herbaty oraz spędzić ciekawie czas.
W Pogadalni rozmawiamy o wszystkim.
Pogadalnia mieści się w budynku dworca PKP (dawnej poczekalni, obecnie filii GOKSiR w Niedrzwicy Dużej), ale organizujemy również spotkania wyjazdowe.
Rozmowy w niedrzwickiej Pogadalni odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca, w godzinach popołudniowych. Spotkania prowadzą facylitatorki*: Dominika Lipowska, Wioletta Mazur, Weronika Pylak.
Wybór tematów w dużej mierze uzależniony jest od propozycji mieszkańców naszej gminy. Zachęcamy do zgłaszania zagadnień, które Państwa zdaniem warto byłoby podjąć w Pogadalni.
Główne zasady, którymi kierujemy się w Pogadalni:
- słuchamy się, nie przerywamy sobie,
- wyrażamy swoją opinię i nie uogólniamy,
- szanujemy wypowiedzi innych i ich poglądy,
- gdy chcemy zabrać głos - podnosimy rękę.
Informacje o najbliższych spotkaniach w Pogadalni można znaleźć w Aktualnościach na stronie www.goksir.niedrzwicaduza.pl oraz na profilu GOKSiR na Facebooku.
Zapraszamy do współpracy! Jeśli chcecie, aby Pogadalnia przyjechała do Was, prosimy o kontakt: goksir@niedrzwicaduza.pl, tel. 81 517 51 59, 660 410 578
* Facylitator – tworzy warunki do dobrej rozmowy, wspiera w dialogu i zapewnia atmosferę, w której można szczerze mówić i słuchać odmiennych poglądów bez wrogości; wspiera dialog tak, aby jego uczestnicy czuli się szanowani i doceniani; stwarza przestrzeń do dialogu (to możliwość mówienia i empatycznego słuchania), a nie debaty (spierania się i próby przekonania do swoich racji); odpowiada za proces, a nie treść rozmowy.
„Spotkanie dialogowe samo w sobie jest okazją do zrozumienia, że mój sposób widzenia rzeczywistości nie jest jedynym.” [Model budowania dialogu, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego]