Cmentarz z I wojny światowej
Cmentarz usytuowany jest niedaleko stacji kolejowej Majdan.
W ewidencji austro-węgierskiej występuje jako Soldatenfriedhof Strzeszkowice bei der Station. Znajdowało się na nim 10 mogił zbiorowych oraz 12-14 mogił pojedynczych, obecnie niewidocznych. Na środku cmentarza znajdują się współcześnie postawione dwa drewniane krzyże oraz trzy granitowe tablice z napisami w językach polskim, niemieckim i rosyjskim: "Strzeszkowice Duże cmentarz wojenny z I wojny światowej założony w 1915 roku, tu pochowano 76 żołnierzy armii austriackiej oraz 60 żołnierzy z armii rosyjskiej, niech spoczywają w pokoju". W 1930 roku z cmentarza ekshumowano i przeniesiono do Jastkowa pochowanych tutaj legionistów, m.in.: Jana Luchowieca, Mikołaja Marszałeka, Roberta Chrobaka, Jakóba Riesa, Fryderyka Blaszeka, Stanisława Wezinowicza.
Kompleks dworski majątku Brzezińskich
Majątek w Strzeszkowicach w latach 20-tych XIX wieku stał się własnością Ignacego Brzezińskiego. Gospodarował w nim aż do swojej śmierci w drugiej połowie XIX wieku. Jego syn i następca – Antoni, wzniósł nowy dwór mieszkalny (prawdopodobnie w miejscu starego) i założył, istniejący obecnie w formie szczątkowej, park krajobrazowy. W 1887 roku roku majątek ten przejmuje Stanisław Brzeziński i doprowadza go do stanu kwitnącego. Z jego inicjatywy wzniesiono kilka nowych budynków – mieszkalnych dla służby folwarcznej (czworaki), suszarnię chmielu, czy murowany spichlerz (pochodzący z 1910 roku). Brzezińscy posiadają ten majątek aż do 1939 roku, gdy tuż przed wybuchem wojny zadłużona posiadłość zostaje rozparcelowana okolicznym włościanom.
Otoczenie dworu stanowił park dworski, krajobrazowy, o zarysie prostokąta. Z parku zachowała się jedynie aleja lipowa prowadząca do ruin dworu.
Klub Rolnika
Klub Rolnika działa nieprzerwanie od 1966 roku, jest jedyną tego typu placówką, która przetrwała zawirowania administracyjne w województwie lubelskim. Klub ten zlokalizowany został w zabytkowym budynku przy trasie Lublin-Kraśnik, w którym niegdyś mieściły się stajnia, karczma i szkoła. Inicjatorem powstania placówki kultury była młodzież ze Strzeszkowic.
Klub Rolnika od zawsze był miejscem zrzeszającym lokalną społeczność do działań na rzecz tradycji i kultury Strzeszkowic. Przy Klubie Rolnika w 1983 roku z inicjatywy Kazimiery Sołtys powstał m.in. licznie nagradzany zespół śpiewaczy. Najważniejszymi wyróżnieniami stały się nagrody Ministra Kultury i Sztuki. Pierwszą przyznano w 1998 roku, drugą - ”Zasłużony Działacz Kultury” w 2003 roku. Zespół wykonuje repertuar folklorystyczny i religijny, ale też promuje twórczość nieżyjącego już lokalnego poety ludowego Stanisława Fryca. Obecnie zespół liczy 16 osób i wykonał ponad 300 koncertów.