Cmentarz z I wojny światowej i ewangelicko-augsburski kolonistów niemieckich
Cmentarz wojenny w Sobieszczanach został założony obok cmentarza kolonistów niemieckich, który powstał w II połowie XIX wieku. Dokładna data nie jest znana, jednak na zachowanych nagrobkach odczytać można daty z XIX i XX wieku. Otoczone jednym płotem cmentarze oddziela rów.
W części wojennej znajduje się osiem zbiorowych mogił żołnierzy poległych w sierpniu 1914 roku oraz sześć zbiorowych i 31 pojedynczych mogił żołnierzy poległych w lipcu 1915 roku. Spoczywa tu około 300 żołnierzy austro-węgierskich i rosyjskich.
Remiza OSP w Sobieszczanach
Pierwsze spotkanie strażaków ochotników odbyło się 15 listopada 1955 roku w szkole podstawowej w Sobieszczanach. W latach 50-tych XX wieku strażacy realizowali szereg lokalnych wydarzeń, jak zabawy taneczne i loterie fantowe, z których dochód został przeznaczony na zakup sprzętu pożarniczego. Mieszkańcy Sobieszczan zaangażowali się w budowę remizy i, organizując zbiórki społeczne, własnymi siłami rozpoczęto produkcję cegły. W sierpniu 1963 roku oddano do użytku strażnicę wraz z zapleczem gospodarczym.
Szlak rowerowy Doliną Nędznicy
Nędznica (Bystrzyca Zachodnia) jest niewielką rzeką dorzecza Wieprza o długości 17,5 km. Jej jedynym dopływem jest nienazwany ciek w Sobieszczanach. Nędznica stanowi główną oś przyrodniczą gminy. Występują w niej między innymi pstrągi, lipienie oraz minogi strumieniowe. Wzdłuż rzeki usytuowanych jest także wiele bagien i terenów podmokłych, które stanowią siedliska licznej flory i fauny. W 2009 roku otwarto szlak rowerowy „Doliną Nędznicy”. Licząca 30 km trasa szlaku została wytyczona tak, aby pokazać niezwykłe walory krajobrazowe oraz ciekawe historyczne miejsca w gminie. Całą trasę można podzielić na dwa etapy: zielony szlak północny, mający swój początek w Lublinie przy ulicy Cienistej oraz niebieską pętlę południową rozpoczynającą się w Niedrzwicy Kościelnej.
Podczas wycieczki szlakiem rowerowym warto zatrzymać się przy źródełkach w urokliwym lesie należącym do Czerniejowskiego Obszaru Krajobrazu Chronionego.