Szkoła
Założycielami szkoły w Warszawiakach byli państwo Banasiewiczowie, którzy przybyli tu pod koniec XIX wieku z Długowoli w powiecie grójeckim, znajdującej się w guberni warszawskiej. Feliks Banasiewicz proszony był przez okolicznych mieszkańców o naukę pisania i czytania. Widząc takie zapotrzebowanie środowiska i mając dobre kontakty z władzami państwowymi, doprowadził do powstania w 1917 roku pierwszej szkoły podstawowej. Na jej potrzeby przeznaczył część swojego domu, który do dziś stoi w miejscowości Warszawiaki.
Z inicjatywy państwa Murlaków wybudowano drewnianą szkołę, która znajdowała się przy trasie do Bełżyc i istniała do połowy lat 60-tych. Lekcje odbywały się nie tylko w budynku szkoły, ale też w prywatnych domach stojących nieopodal (u państwa Murlaków i Wójcików).
Krzyż przydrożny
Krzyż znajdujący się na końcu wsi, nieopodal szkoły w Warszawiakach został postawiony przez dziedzica. Krzyż stoi przy drodze, która dawniej była główną drogą z Borzechowa do Niedrzwicy Dużej. Mieszkańcy mogli dostać się nią na stację kolejową. Kilka lat temu, pomimo tego, że krzyż otoczony jest ze wszystkich stron rozłożystymi drzewami, został zniszczony przez uderzenie pioruna. Mieszkańcy postawili nowy, również drewniany krzyż w miejsce starego.
Kuźnia
Kuźnia w Warszawiakach została postawiona w latach 50-tych ubiegłego stulecia i należała do mieszkańca gminy Borzechów o nazwisku Wełna. Nie funkcjonuje już od początku lat 90-tych.