29 listopada 2019 r. w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej odbyła się gala finałowa projektu "Pasjonatki czy siłaczki?".
„Pasjonatki czy siłaczki?” to projekt, którego celem jest promowanie kobiet z terenu naszej gminy działających aktywnie na rzecz lokalnej społeczności. Wartością dodaną tej inicjatywy jest rozwój twórczości i kreatywności wśród jej uczestników.
Wizerunki naszych pasjonatek i siłaczek zostały utrwalone na fotografiach zaprezentowanych na wystawie. Kobiety te, to osoby, którym bliski jest los naszej małej ojczyzny, które mają pasję i nie wahają się jej realizować, które chcą, mogą i potrafią, to nasze lokalne patriotki, to w końcu kobiety pasjonatki i siłaczki.
Wśród nich znalazły sie: Hanna Bartoszek, Marta Dekondy, Teresa Dziekanowska, Elżbieta Karczyńska-Mierzyńska, Magdalena Kosidło, Halina Łyjak ze Stowarzyszeniem „Spokojna Przystań” i Zespołem „Krajka”, Celina Małek, Mariola Matlakowska, Urszula Michalewska, Grażyna Olszak z Kołem Gospodyń Wiejskich, Zofia Paluch z Zespołem Śpiewaczym ze Strzeszkowic, Teresa Pielaszkiewicz, Emilia Plewik ze Stowarzyszeniem "Złota Jesień", Justyna Polaczek, Krystyna Roman, Wiesława Rozwód, Bożena Staszewska, Zofia Stec, Marta Wrona, Kobiety Aktywne z Czółen.
Wszystkie te kobiety fotografowane były przez członków działającej przy GOKSiR grupy FOTO Niedrzwica: Renatę Gawryluk-Juszkę, Wiolettę Mazur, Edytę Katarzynę Moskwę, Renatę Pastuszak, Elżbietę Potapczuk, Annę Rumińską, Weronikę Stępniak, Martynę Wojtyłę oraz Natalię Znamierowską.
Galę finałową uświetnił pokaz mody. „Kawiarenka szyciowa”, świętując swoje pięciolecie, przedstawiła stroje w stylu haute couture, odwołując się do luksusowego krawiectwa tworzonego specjalnie na zamówienie. Projekt powstały w powyższym stylu jest w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu. Ponadto liczy się oryginalność i ekstrawagancja. Pokaz „Kawiarenki szyciowej" był przejściem w świat marzeń i fantasmagorii. Był również zabawą i flirtem z utartymi schematami i wizerunkami krążącymi w społeczności. Na chwilę członkinie ”Kawiarenki szyciowej” zamieniły się w pogromców mitów.
Wśród krawcowych, które stworzyły te dzieła znalazły się: Elżbieta Dudzińska, Teresa Dziekanowska, Monika Gołaś, Marzanna Janczak, Magdalena Morek, Agnieszka Sidor, Agnieszka Socha, Agnieszka Szkutnicka.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom projektu, publiczności zebranej na wernisażu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w jego przygotowanie!