Święto Polskiej Niezapominajki

Zapraszamy na tegoroczne obchody Święta Polskiej Niezapominajki w gminie Niedrzwica Duża we czwartek 16 maja od godz. 10:00 w sali widowiskowej GOKSiR.

Organizatorami Święta Polskiej Niezapominajki w Gminie Niedrzwica Duża są Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu.

Tę ogólnopolską akcję zapoczątkował w 2002 roku Andrzej Zalewski (redaktor radiowej Jedynki) chcąc promować i rozwijać w Polakach pamięć narodową i rodzinną oraz zachęcać do kojarzenia niezapominajki z każdą pamięcią, która jest bogactwem narodu i naszego społeczeństwa.

Podczas wydarzenia mamy okazję do spotkania się z twórczością artystyczną osób niepełnosprawnych. Święto to stało się świetną okazją do zwrócenia uwagi na osoby niepełnosprawne z SOSW w Załuczu, które podczas obchodów święta na terenie gminy Niedrzwica Duża mają okazję zaprezentować się na scenie w krótkich formach artystycznych.

Impreza ma na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi poprzez promocję twórczości artystycznej młodych ludzi, walorów przyrodniczych, zachowanie od zapomnienia ważnych chwil i osób w naszym życiu. Na scenie GOKSiR prezentowany jest wówczas program artystycznych w postaci piosenki, recytacji wiersza lub innych wybranych form. Impreza ma charakter podsumowania całorocznej aktywności artystycznej wychowanków SOSW w Załuczu. W programie obchodów święta znajdują się między innymi: wystawy prac plastycznych i rękodzieła, przedstawienia teatralne, montaże słowno-muzyczne. Impreza odbywa się cyklicznie dzięki zaangażowaniu pracowników SOSW, uczniów oraz rodziców, w oparciu o współpracę z GOKSiR.

Czytaj wiersz o Święcie Polskiej Niezapominajki autorstwa Pani Janiny Kot z Niedrzwicy Dużej   ZOBACZ TUTAJ

 

 ZOBACZ ZDJĘCIA

01 

 

2011 

01

2012

12 

2013 

31

2014

 

 

17 

 

 2015

03

 

2016

085

 

2017

14

2018

 

 

ZAPRASZAMY!

sosw                    goksir

niezapominajka 2019