Muzyczne sukcesy mieszkańców naszej gminy

Miło jest nam poinformować o sukcesach mieszkańców Krężnicy Jarej podczas XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej „Dziecko w folklorze”, który odbył się w czerwcu w Baranowie Sandomierskim. Zespół „Ani Mali Ani Duzi” – czyli międzypokoleniowa grupa muzyczna wywodząca się z zespołu „Drewutnia” – zajął III miejsce w kategorii zespołów, wyróżnienia zaś otrzymały: Kalinka Różycka w kategorii śpiewu oraz Dobrosława Ziółek za grę na suce biłgorajskiej. Gratulujemy!

Celem Ogólnopolskiego Festiwalu „Dziecko w folklorze” jest ochrona i popularyzacja zanikających gatunków folkloru związanego z tematyką dziecięcą, odkrywanie jego bogactwa, a także rozwijanie tożsamości narodowej związanej z lokalnym regionalizmem. 
Jak piszą organizatorzy tego wydarzenia: „uczestnicy festiwalu udowadniają, że jest to niezwykle cenne dziedzictwo kulturalne, które należy pielęgnować, zaciekawiać nim innych i zachęcać do poznawania go. A oprócz tego jest to po prostu świetna zabawa, integracja i ciekawe doświadczenie, zarówno dla uczestników, jak i widzów, którzy co roku zachwycają się barwnymi strojami, wspaniałymi melodiami i kunsztem artystycznym występujących.”

Muzyczne sukcesy mieszkańców naszej gminy Muzyczne sukcesy mieszkańców naszej gminy Muzyczne sukcesy mieszkańców naszej gminy
Muzyczne sukcesy mieszkańców naszej gminy Muzyczne sukcesy mieszkańców naszej gminy Muzyczne sukcesy mieszkańców naszej gminy