AMSA w GOKSiR

W pomoc dla Kingi Bartoszcze oraz Weroniki Przybycień zaangażowali się zagraniczni studenci z organizacji AMSA - American Medical Student Association na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Młodzi medycy zorganizowali w maju internetową zbiórkę pieniędzy dla Kingi i Weroniki, podczas której udało się zebrać kwotę 1500 zł. To już druga taka akcja – przypomnijmy, że w zeszłym roku AMSA prowadziła zbiórkę dla Kingi. Studenci nadal deklarują chęć pomocy – po wakacjach chcą zorganizować zbiórkę trwającą cały rok akademicki.

W piątek 7 czerwca przedstawiciele AMSA spotkali się w GOKSiR z Kingą i jej rodzicami oraz Weroniką i jej mamą, by wręczyć zebrane pieniądze, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rehabilitacji dziewczyn. Ale na tym spotkanie się nie skończyło. Jeszcze długo, w przemiłej atmosferze, toczono rozmowy - nie tylko na temat rehabilitacji Kingi i Weroniki, czy problemów, przed jakimi stają, ale także na temat zainteresowań, pasji, ulubionych muzyków, książek, planów na przyszłość. Nie zabrakło również żartów i anegdot.

Przypominamy, że Kingę i Weronikę można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” ( KRS 0000382243) z odpowiednim dopiskiem:
-
„1260 pomoc dla Kingi Bartoszcze”
- „649 pomoc dla Weroniki Przybycień”

Spotkanie z AMSA 2019